fbpx

Medya Planlama Nedir?

Medya Planlama Nedir?
Medya planlama
, markaların farklı kanallardan, belirli zaman ve türlerde hedef kitlelerine ulaşmak için geliştirdikleri pazarlama ve iletişim kampanyalarının planlama sürecine verilen genel isimdir.
Bu plan, markanın sunduğu brief doğrultusunda hedef kitleye yönelik stratejiler göz önünde bulundurularak en uygun site, kanal ve yayın modelleri seçilerek oluşturulur.

Pazarlama ve reklam, medya planlamasında önceliklerdir. Hedeflenen hedeflere ulaşmak için medyanın faydalarının belirlenmesi, planlamanın doğru yürütülmesi için gerekli unsurlar arasında yer almaktadır.

Etkili Markalar Yaratmak ve Büyütmek İçin

Pieria Dijital Reklam Ajansı Sizlerle...

Medya Planlama Yaklaşımımız

Sabit kanallarla belirli konularda ana akım veya medya yayınlarında marka bilinirliğinizi ve/veya geri dönüşlerinizi maksimize etmek amacıyla akıllı kampanyalar planlıyoruz . Markanıza üst düzey bilinirlik, prestij ve değer katacak tüm kanallarda en doğru reklam formatlarını en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla sizin için satın alıyoruz.
Sadece performans pazarlama kanallarında değil birçok bağımsız kanalda sunduğumuz hedefleme fırsatlarını duymadan kampanyalarınıza başlamayın . Kendi kanallarının kullanıcı verilerini kategorize eden ve çeşitli sektörlere, ilgi alanlarına ve içerik alışkanlıklarına göre anlamlandıran partner yayıncılarımız ile özel anlaşmalar ve entegrasyonlar ile sizi hedeflerinize en doğru şekilde taşıyacak akıllı medya satın almaları yapıyoruz. şekilde ve uygun fiyatlarla. Her türlü soru ve bilgi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. İlgili uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Medya Planlama Ajansı

Pazar, sektör, rakip araştırmaları ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak markanıza özel oluşturduğumuz strateji doğrultusunda en uygun medya planlama ve satın alma hizmetlerini doğru kanallardan mükemmel hedef kitleye ulaşmaya odaklayarak sunuyoruz. 

Ana akımdan niş kanallara kadar çeşitli konularda yayın yapan yayıncı kuruluşlarımızla yakın iletişimimizin ve geniş ticari hacmimizin avantajlarını “maksimum fayda” mottosuyla müşterilerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

PIERIA INNOVATIVE AGENCY

Medya Planlaması Nasıl Yapılır?

Medya planlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır . Öncelik her zaman verilecek mesajların doğru seçilmesi ve hedef kitlenin belirlenmesi olmalıdır. Temel amacı bir marka hakkında en çok reklam mesajını doğru tüketiciye en ekonomik bütçeyle ulaştırmaktır.

Bir ürün veya hizmetin pazarlamasını güçlü kılan araçların başında medya planlaması gelir ve uygun iletişim araçlarını kullanarak bir reklamın hedef kitleye en etkili şekilde ulaşmasını sağlar.

Medya planlaması yapılırken yapılacaklar listesindeki ilk şey, reklamı yapılacak ürün veya hizmet hakkında kapsamlı araştırma yapmaktır. Daha sonra hedef kitle ve bu kitlenin özellikleri belirlenir. Bu hedef kitlenin sosyolojik ve psikolojik yönleri iyi analiz edilmelidir. Hedef kitle ile ürün veya hizmet arasındaki ilişkinin ve hedef kitlenin özelliklerinin belirlenmesi, reklam kampanyasının başarısında çok önemli bir rol oynamaktadır.

PIERIA INNOVATIVE AGENCY

Dijital Medya Ajansı

Günümüz dijital dünyasında pek çok sektörde olduğu gibi reklam sektöründe de dijitalin payı her geçen gün hızla artmaktadır. Öte yandan geleneksel medya gelişen yaklaşımlarla varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle, mesajı 360 derece yaymak için kampanyanızın boyutuna ve kapsamına bağlı olarak televizyon ve gazete gibi geleneksel reklam kanalları önemini korumaya devam ediyor.

Tüm bunlara ek olarak Instagram , YouTube , Facebook , Twitter gibi sosyal ağların kullanıcı sayısı ve kullanımı sürekli artmakta ve bu kanallar geleneksel kanalların sunabileceğinden çok daha fazla hedefleme fırsatı, deneyimi ve çeşitliliği sunmaktadır.
Her durumda medyayı planlarken ve satın alırken markanızın mesajını iletmek için kanalları ve dinamikleri tek tek göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Reklam Stratejilerimiz

Dijital harcama oranları her yıl artmaya devam etse de televizyon reklamları özellikle marka bilinirliği ve görünürlük açısından vazgeçilmez olmaya devam ediyor. TV reklamlarının en önemli işlevlerinden biri dijitale olan katkısıdır. Araştırma ve deneyimlerimizin birçoğu, TV reklamlarını kullanan markaların dijital reklamlarının daha verimli olduğunu ve cep telefonlarının penetrasyonunun artmasıyla, doğrudan trafiklerine ve en önemlisi arama motorlarında marka aramalarına çok olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor. Pieria , markanız için en iyi TV reklam fiyatını ve paketini alır.
Tüm dünyada 70 milyar dolarlık bir sektör olan TV reklamcılığı artık değişmek zorunda. Masaüstü, sosyal ve mobil reklamların yolunu izleyen televizyon sektörü, programatik teknolojilerle flört etmeye başlıyor. Türkiye’deki en doğru teknoloji ortakları ile markalarımızı programatik TV dünyasına taşıyoruz.
Reklam izleyicileri evde geçmişe göre daha az zaman harcıyor. Trafikte geçirilen zaman ve toplumda artan okuma oranı, açık hava reklamcılığını dijital kanallar ve TV’den sonra doğru erişim sıklığını yakalamak için en uygun kanal haline getirmektedir. Billboard, billboardplus, megalight, megaboard, otobüs durakları, metro durakları, raket, parapet, duvar, cam cephe, AVM iç mekanları, dijital ekranlar, otobüs giydirmeleri, otobüs iç alanları, elektrik direkleri, dev pano, havalimanı reklam alanları, yol panosu, üst geçit alınlıkları Lead+ olarak planlayıp satın alabileceğimiz açık hava reklam alanlarından bazılarıdır.
Açıkhava reklam sektörü, yıldan yıla büyüyen, TV ve dijitalden sonra en büyük 3. reklam mecrasıdır. Ancak dikkatlice bakıldığında, aslında büyüyen dijital açık hava reklamcılığıdır. Dijital OOH ( ev dışında ) tüm dünyada küresel bir trend olarak büyüyor. İster hava koşullarına göre değişen reklam öğeleriyle hedef kitlenize daha anlamlı reklamlar sunmak, ister web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişileri yeniden hedeflemek istiyorsanız, Lead+ ile çok çeşitli programatik outdoor reklam modelleri ve hedefleme yöntemleri ile programatik reklamcılığa adım atın.

ANAHTAR KELİMELER

Medya Planlama

medya planlama, televizyon medya planlama, radyo medya planlama, prodüksiyon, tanıtım filmi, ürün çekimi, post-prodüksiyon, tanıtım filmi, seslendirme, animasyon, kurgu-montaj, tv bant reklamları, kurumsal jingle, kurumsal marka danışmanlığı, en iyi marka danışmanları, marka danışmanlığı ücretleri, marka danışmanı konya, marka danışmanlık şirketleri, kişisel marka danışmanı, marka danışmanlık ajansı, kurumsal kimlik, kurumsal kimlik tasarımı, kurumsal kimlik çalışması, kurumsal kimlik oluşturma, kurumsal kimlik tasarımı fiyatları, kurumsal kimlik konya, kurumsal kimlik ajansı, kurumsal kimlik fiyatları, kurumsal kimlik yönetimi, kurumsal kimlik hazırlama

Pieria İnovatif ve Kreatif Fikirleriyle Markanıza Sihirli Bir Dokunuş Yapar...

WhatsApp'da Konuş
Pieria Innovative Agency HOŞGELDİNİZ
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?